ענת פרידמן היא מעצבת אופנה ירושלמית, בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה ב"בצלאל" (2010), מעצבת בגדי נשים תחת המותג "Anat Friedman".

 

ענת מעצבת בגדים בסגנון קלאסי עם טוויסט. היא שמה דגש רב על לבוש נוח ופונקציונאלי בעת ובעונה אחת. בגדים קלאסיים, ויחד עם זאת קלילים וייחודיים. כאלה שניתן ללבוש ביום ולהמשיך איתם לערב.

 

באג'נדה שלה, ענת מתייחסת לנוחות כמילת מפתח המכתיבה את סוג הבד והגזרה. בנוסף, דואגת לכך שלקוחותיה ירגישו מיוחדות בבגד שהיא מעצבת עבורן וכן שייחודיות זו תהיה מעודנת ומתוחכמת, כך שלא תהיה כנטע זר ברחוב הישראלי.

השילוב הזה, בין הישראלי היומיומי המעשי, לקלאסי השמרני, מייצר את האיזון העדין המושך אליו קהל לקוחות של נשים בכל הגילאים ומכל השכבות.

 

משחקי הצבע, הנפח והאוריינטציה הגרפית-אדריכלית משהו, מגיעים ככל הנראה מאהבתה של ענת לתחום הרישום והציור.

אחרי שנים של לימודים בנושא (ביניהם לימודים בסדנא לציור ורישום של ישראל הירשברג), ענת החליטה שהיא רוצה לעסוק בתחום בו אהבתה לנושא תבוא לידי ביטוי והיא תוכל ליישם את הידע שרכשה עם השנים, גם אם פירוש הדבר להתרחק מעט מ"אזור הנוחות" שלה.

כך קרה שלמרות שלא היה לה ידע מוקדם בתחום האופנה, הגיעה למבחנים ב"בצלאל" עם תיק עבודות שעיקרו ציורים ורישומים. המעבר מלצייר גוף להלבשת גוף נראה לה טבעי והרגיש נכון.

 

עד היום חלק מאד חשוב בתהליך העבודה שלה הוא איור ורישום - לא רק של הבגד עצמו, אלא גם של הדמות הלובשת אותו. נראה כי הדבר הפך לסימן ההיכר של המותג וניתן למצוא את האיורים בין היתר על הגלויות, השקיות, התמונות שתלויות ממוסגרות בחנות וכן על ספרי סקיצה למכירה במהדורה מוגבלת.

בחנות המותג והסטודיו הממוקמים במדרחוב בצלאל בירושלים ניתן למצוא גם את עיצוביו של בעלה, יצחק אבקסיס לו שייך המותג "abeca", גם הוא בוגר בצלאל. שני המותגים, שלה ושלו, נמצאים זה לצד זה ומשלימים אחד את השנייה תחת קורת גג אחת.

בצלאל 6, ירושלים

א'- ה'  10:00-19:00

שישי 9:30-14:30 

02-5336946

anatfriedman7@gmail.com

הצטרפי אלינו

את יכולה להתייעץ איתנו בוואטסאפ 

 

או לכתוב לנו מייל >> anatfriedman7@gmail.com

החנות שלנו

בצלאל 6 | ירושלים | 02.5336946

   ימים א'-ה' 10:00-19:00

ימי שישי 9:30-14:30